Skip to main content

ISO 28000 TEDARİK ZİNCİRİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

Ürettiğimiz ürünün üretilme aşamaları kadar ürün için gerekli hammaddeleri temin ederken ve ürünü piyasaya sürerken kullandığımız lojistik yollar, ulaştırma yollarının ucuzluğu ve güvenliği bizler için hayati önem taşımaktadır.

Tedarik zincirinde kullanılan yolların ucuzlaşma birin ürün başına düşen maliyeti azaltır, tedarik ve üretilen ürünün dağıtımı sırasında kazaların önüne geçerek zarara uğramanın önüne geçebiliriz. ISO 28000, uluslararası bir tedarik zinciri güvenliği ve yönetimi standartlıdır.

ISO 28000 standardı ile tüm sektörde güvenlik riskleri doğru bir şekilde belirlenir ve gerekli önlemler alınarak olası hasar minimuma indirilir. Devletin gümrük otoritelerine güvenlik yeterliliğinizi ispatlamanızda kolaylık sağlar. Yasal otoriterler ve sektördeki diğer işletmelerin size bakış açısı değişir işletmenin saygınlığı ve güvenilirliği artar.

Sigorta kuruluşlarına güven verirsiniz ve bu sayede de sigorta maliyeti azalır. Tedarik aşamasındaki hammaddeden edilen zarar minimuma indirilirken ürütülen ürünün teslimatında oluşabilecek maliyetler minimuma iner.

ISO 28000 Standarttı her sektör ve her boyutta işletmenin ve hatta kamu kuruluşlarının uygulayabileceği veya kendilerine entegre edebileceği bir sistemdir.

ISO 28000 Standartı Faydaları;

ISO 28000; Olası hasarların minimuma inmesini sağlar.

ISO 28000; Gümrük otoritelerine güvenlik risklerini tanımlama ve kontrol etme becerisini ispatlayarak kolaylık sağlar.

ISO 28000; AEO (EU Authorised Economic Operator) sertifikasının gereklilikleri ile aynı doğrultuda olduğundan yasal otoritelerin işletmeye olan güveni artar.

ISO 28000; Sigorta kuruluşlarının güveni artmasından dolayı sigorta maliyetleri azalır.

ISO 28000; Müşteri ihtiyaçlarının daha iyi karşılanması sonucu müşteri memnuniyeti artar.

ISO 28000; Kuruluşun imajı korunur.

ISO 28000 Sertifikası hakkında detaylı bilgi için web sitemizdeki formu doldurun. Sizi arayalım.

ISO 28000 Belgelendirme Hızlı İletişim Formu

    şu an çevrimdışısınız.

    WhatsApp'tan ulaşın