Skip to main content

ISO 45001 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

Kuruluşlar, iş kazaları ve meslek hastalıkları yüzünden büyük zarar etmektedir. Bunun önüne geçmek için ISO 18001 yerine 2017 yılında beta aşamasında olan ISO 45001 İş sağlığı sistemi ortaya çıkmıştır. Bu düzenleme ile işyerindeki riskli durumlar tespit edilip daha güvenli bir iş ortamı yaratılmaya çalışılmıştır.

Çalışanlar böylece daha sağlıklı ve güvenli bir iş ortamına kavuşmuş ve buna bağlı olarak çalışanların şirkete duydukları güven artmış; işletmeler, motivasyonu yüksek işçilerden daha yüksek verim almıştır. Bu sistem işletme açısından yaralanma, ölüm ve diğer üretim bandı kayıplarına neden olan durumların büyük ölçüde önüne geçerek şirketin saygınlığını hem ulusal hem de uluslararası piyasada arttırmıştır. Unutulmamalıdır ki bu sistem ulusal ve uluslararası yasalara uyum sağlamak için gerekli bir sistemdir.

Daha iyi ve güvenli bir çalışma ortamı, daha mutlu ve işine sadık işçiler ortaya çıkarır ve bu durum verimliliği artırır.

Siz de çalışan sağlığına önem veriyorsanız, yasa ve mevzuatlara uyum sağlamak istiyorsanız ISO 45001 iş sağlığı ve güvenliği sistemi hakkında bilgi almak için ve sistem hakkında tekliflerimizi almak için başvuru formunu doldurunuz.

şu an çevrimdışısınız.

WhatsApp'tan ulaşın